Autorė Rebecca Tuhus-Dubrow
Fotografė Jackie Molloy
Vėlesnė santuoka, kontraceptinių priemonių naudojimas ir pasikeitusios galimybės pasidaryti abortą – dalis priežasčių, dėl kurių XX a. 8-ajame dešimtmetyje, po kūdikių bumo eros, JAV gerokai sumažėjo gimstamumas.
Pastaraisiais keliais dešimtmečiais gimstamumo mažėjimą, be kita ko, lėmė tai, kad daugiau moterų pradėjo dirbti ir neskuba susilaukti vaikų. Dabar žmonės šeimą kuria vėliau, o kartais ir be partnerių. Įprasta, kad žmonės, dažnai galėdami naudotis patikimesnėmis kontracepcijos priemonėmis, prieš prisiimdami visa nustelbiančias vaiko auginimo pareigas pirmiausia siekia įgyti išsilavinimą ir padaryti karjerą – nė nekalbant apie mėgavimąsi nevaržoma laisve.
Didesnės galimybės moterims ir kintantys lyčių vaidmenys buvo lemiami. Be to, dėl pagalbinio apvaisinimo technologijų, kaip antai apvaisinimo in vitro (IVF), atsirado galimybių susilaukti vaikų aplinkybėmis, kuriomis anksčiau būtų kilę sunkumų. Todėl, pasaulyje po IVF gimus bent 12 mln. vaikų, iš esmės pasikeitė žmonių dauginimasis.
Dabar mokslininkai vykdo naujoviškus tyrimus, regis, sukelsiančius dar didesnę revoliuciją. Plačiau apie tai – pasakojimas „National Geographic“ 2024 m. sausio-vasario numeryje.