Autorius Henry Wismayer
Fotografas Matjaz Krivic
Tikriausiai nedaugelis yra girdėję apie atokų Tasili Adžero (Tassili n’Ajjer) nacionalinį parką, nors jis didžiausias visoje Afrikoje. Šis parkas yra Alžyro pietrytiniame kampe ir apima didžiulės prekambro laikotarpio smiltainio plynaukštės liekanas, užimančias 2700 km2 plotą centrinėje Sacharos dalyje, Libijos ir Nigerio pasienyje. Šis regionas – tai geologinių stebuklų kraštas, kuriame oranžinės kopos skalauja nežemiškai atrodančius uolienų darinius.
Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Tasili Adžero vietovė apima Tadrarto kalnagūbrio atodangą, kuri dėl raudono smėlio ir uolų buvo pavadinta Raudonuoju Tadrartu.
Tūkstantmečius trunkanti erozija nusmailino smiltainio bokštus, aukštuose skardžiuose išgraužė kiaurymes, o atodangas pavertė siurrealistinėmis ir zoomorfinėmis formomis. Manoma, kad parke yra daugiau kaip 300 natūralių arkų. Tačiau šie uolų miškai – dar ne viskas. Tasili Adžero didybė yra ne tik uolų puošnumas, bet ir tai, ką ant jų paliko praeities kartos. Viena gražiausių Tasili Adžero vietovių yra Raudonasis Tadrartas (Tadrart Rouge), į kurį galima nuvykti su visureigių ekskursija iš oazėje įsikūrusio Džaneto (Djanet) miestelio, esančio už 2,5 val. skrydžio nuo sostinės Alžyro.
Pastaraisiais dešimtmečiais dėl nestabilumo, visų pirma dėl pilietinių konfliktų Libijoje ir Nigeryje, didžioji dalis šio nacionalinio parko lankytojams neprieinama. Atokūs dykumos regionai pasiekiami nebent patruliuojantiems Alžyro kariškiams. Susipažinkite su šia unikalia vieta skaitydami „National Geographic“ 2023 m. lapkričio numerį.