Naujausios istorijos

Po kupolu

Autorė Amy Mc Keever
Fotografas Laurent Ballesta

Kardauodegiai sudėti išties tvirtai. Šie senoviniai bestuburiai su dygliuotomis uodegomis, kovinių šalmų formos kiautais ir aštriomis žnyplėmis ant aštuonių iš dešimties kojų jau maždaug 450 mln. metų nesikeisdami šmirinėja vandenyno dugnu.

Jiems pavyko išgyventi asteroido smūgį, dėl kurio išmirė dinozaurai. Tačiau išgyventi žmones gali būti sunkiau. Kaip ir daugelis kitų vandens gyvūnų, kardauodegiai pernelyg intensyviai gaudomi maistui ir masalui, o žmonijos veiklos plėtra pakrantėse naikina jų neršto vietas. Tačiau jie taip pat masiškai renkami dėl mėlynojo kraujo, kuriame yra retos krešėjimo medžiagos, labai svarbios kuriant saugias vakcinas. Šis kraujas gali išgelbėti žmonių gyvybes, tačiau jį renkant gyvūnai dažnai žūsta, ypač daugelyje Azijos šalių, kur jiems nuleidžiama ne dalis kraujo, o visas.

Per pastaruosius 60 metų tridyglių kardauodegių populiacija sumažėjo daugiau nei perpus. Tačiau Filipinams priklausančioje Pangatalano (Pangatalan) salelėje ši rūšis netikėtai ėmė simbolizuoti atsparumą.

Visą straipsnį galima rasti „National Geographic“ 2022 m. rugpjūčio numeryje.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums gali patikti

Naujausios istorijos

Lytėjimo galia

Autorė Cynthia Gorney Fotografė Lynn Johnson „Lytėjimas– vienas esminių socialinės sąveikos aspektų, o socialinė sąveika – vienas esminių žmogaus poreikių.
Aji Styawan/National Geographic
Naujausios istorijos

Sparčiai skęstanti sala

Timbulsloko (Timbulsloko) kaime, maždaug už 400 km į rytus nuo Indonezijos sostinės Džakartos (Jakarta), kapinės jau buvo po vandeniu. Pažvelgus
0

Krepšelis

    Prekė Kaina Kiekis Viso
Išvalyti krepšelį

Your cart is empty