Uncategorized

Pirmeivės

„Privalote tapti pirmąja moterimi kurioje nors srityje”, – Antrojo pasaulinio karo įkarštyje patarė redaktorius
pradedančiai fotografei Diki Šapel (Dickey Chapelle). Ši pasinaudojusi patarimu 1945 m. per Okinavos mūšį slapta išsilaipino į paplūdimį su jūrų pėstininkų daliniu ir taip pamynė draudimą moterims žurnalistėms dirbti kovos veiksmų zonose. Trumpam praradusi karo žurnalistės akreditaciją moteris vėliau išgarsėjo kaip bebaimė karo korespondentė.

Nuo Nacionalinės geografijos draugijos įsteigimo 1888 m. moterys daug pasiekė mokslo ir tyrinėjimų srityse, bet neretai jų nuopelnai būdavo greitai užmirštami. Jos sudarinėjo vandenynų dugno žemėlapius, užkariavo aukščiausias viršukalnes, atrado senovės civilizacijų, nardė į rekordines gelmes ir skraidė aplink pasaulį.

„Nėra priežasčių, kodėl moterims nevalia keliauti taip kaip vyrams ir dar toliau, – 1920 m. pareiškė tyrinėtoja
Harieta Čalmers Adams (Harriet Chalmers Adams). – Jei moteris susidomės kelionėmis, pamils visa, kas keista, paslaptinga ir užmiršta, niekas jos nesulaikys namuose.”

Tačiau žurnale dažniausiai apie moteris būdavo vos užsimenama, jas užgoždavo išgarsėję sutuoktiniai. Apie Metju Sterlingo (Matthew Stirling) archeologinius atradimus Mezoamerikoje išsamiai rašyta keliolikoje straipsnių, bet kartu su juo ekspedicijas rengdavusios žmonos Marion (Marion) vardu išspausdintas vos vienas tekstas apie stovyklaviečių buitį. „Po galais, po galais, po galais!” – 1933 m. savo dienoraštyje išsiliejo Ana Morou Lindberg (Anne Morrow Lindbergh) rašydama apie gyvenimą su garsiu lakūnu vyru Čarlzu (Charles). Ji tapo pirmąja amerikiete, gavusia sklandytuvo pilotės licenciją, jos navigacijos gebėjimai buvo įvertinti keliais apdovanojimais. „Man jau nusibodo būti ta Viešpaties tarnaite!”

Plačiau skaitykite kovo mėnesio numeryje. 

 

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums gali patikti

Uncategorized

Kelionė aplink Baltiją

„Ar aplankėte Graikiją, kai keliavote po Baltijos šalis?“ – pasidomėjo maloni jauna pakeleivė. Mes sėdėjome ekspreso Berlynas–Paryžius kupė, aš pasakojau
Uncategorized

Retas laimikis

Jie nedažnai pastebimi. O nufotografuojami dar rečiau. Braido ruožuočiai šaudo po Ramiojo vandenyno seklumas ir ryja žuvis. Vanduo netoli Kalifornijos
0

Krepšelis

    Prekė Kaina Kiekis Viso
Išvalyti krepšelį

Your cart is empty