Uncategorized

Šiaurės Atlantą maitinantys dumbliai

„Jokiame kitame vandenyne nėra nieko panašaus į juos, – sako jūrų biologas Brajanas Lapointas (Brian Lapointe). – Daugiau niekur visoje mūsų žydroje planetoje nerasite, kad vidury vandenyno gyvuotų įvairovė – viskas tik dėl dumblių.”

B. Lapointas kalba apie Sargaso jūra vadinamame Atlanto regione plūduriuojančius jūrų dumblius, žinomus kaip sargasas. Šios jūros ribos nėra griežtai nustatytos, jos perimetrą apibrėžia ne sausumos masyvai, o penkios pagrindinės srovės, apsukančios Bermudą laikrodžio rodyklės kryptimi. Šios su žemynais nesiribojančios jūros vanduo nemaistingas, todėl ypač skaidrus ir stulbinamai mėlynas.

Šiaurės Atlanto apytakos ratu vadinamam didžiuliam sūkuriui priklausanti Sargaso jūra dažnai apibūdinama kaip jūrinė dykuma, ir, ko gero, tokia būtų, jei ne plūduriuojantys sargaso gniutulai.

Galbūt iš pirmo žvilgsnio šie jūrų dumbliai neatrodo kuo nors ypatingi – tik paprasti vandens paviršiuje kabančių augalų kuokštai; tačiau, kaip savo darbuose atskleidė mokslininkas B. Lapointas, šie rudadumbliai sudaro stulbinamą jūrų augalijos ir gyvūnijos įvairovę maitinančios sudėtingos ekosistemos pagrindą. Tai tarsi judrioji buveinė ir kilnojamoji puota.

Plačiau skaitykite birželio mėnesio numeryje.

Daugiau informacijos taip pat rasite čia: https://on.natgeo.com/2YR17Fe

 

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums gali patikti

Uncategorized

Kelionė aplink Baltiją

„Ar aplankėte Graikiją, kai keliavote po Baltijos šalis?“ – pasidomėjo maloni jauna pakeleivė. Mes sėdėjome ekspreso Berlynas–Paryžius kupė, aš pasakojau
Uncategorized

Retas laimikis

Jie nedažnai pastebimi. O nufotografuojami dar rečiau. Braido ruožuočiai šaudo po Ramiojo vandenyno seklumas ir ryja žuvis. Vanduo netoli Kalifornijos
0

Krepšelis

    Prekė Kaina Kiekis Viso
Išvalyti krepšelį

Your cart is empty