Seržantė Vimbai Kumirė (Vimbai Kumire) telefone parodo negyvo leopardo nuotrauką.
Sunkvežimiui, kuriuo ji važiuoja, kretant negrįstu keliuku moteris žvelgia į atvaizdą. Katės kaklas perrėžtas, kruvinos letenos bejėgiškai nukarusios. „Iki pradėdama čia dirbti nesusimąstydavau apie gyvūnus”, – sako ji.
Dabar 33-ejų V. Kumirė ir jos vien iš moterų suformuota laukinės gamtos prižiūrėtojų grupė, vadinamosios Akašingos, yra vienos aršiausių gyvūnų gynėjų. Šios pareigūnės priklauso ne pelno organizacijai „Tarptautinis kovos su brakonieriavimu fondas”, atsakingai už Zimbabvės Fundundu (Phundundu) laukinės gamtos teritoriją – 300 km2 buvusį trofėjinės medžioklės ruožą Zambezės (Zambezi) slėnio ekosistemoje. Per pastaruosius du dešimtmečius regione nuo brakonierių rankos žuvo tūkstančiai dramblių. Akašingos (šonų kalba – narsuolės) patruliuoja Fundundu, kuri ribojasi su 29 bendruomenėmis. Žmonėms ir gyvūnams gyvenant kaimynystėje kartais kyla konfliktų, tokių kaip šis su leopardu, kurio apžiūrėti važiuoja V. Kumirė.
Atvykusi į įvykio vietą gamtos prižiūrėtoja prasibrauna pro įpykusią minią. 1,6 m ūgio moteris galėtų nesunkiai pasimesti tokiame sąmyšyje, bet per įsiaudrinusią grupę juda ramiai ir užtikrintai, kalba švelniai, bet tvirtai. Į priekį iš lėto žengia dešimt sužeistų vyrų. Vienam sutvarstytas skruostas, kitam ranka aprišta kruvina audinio atraiža. Aplink susiburia dar aštuoni vyrai su įbrėžimais ir durtinėmis žaizdomis.
Plačiau skaitykite birželio mėnesio numeryje.
Daugiau informacijos taip pat rasite čia: https://on.natgeo.com/2LYxekv