Uncategorized

Šiaurės svarba

Fiodoras Romanenka iškelia rankas. „Mieli kolegos“, – kreipiasi jis ir kaip visada šlmiškai šypsosi, o paskui pradeda kalbėti prancūziškai su stipriu rusišku akcentu. „Mieli kolegos“ nėra vieninteliai žodžiai, kuriuos jis moka angliškai, tačiau akivaizdu, kad tai mėgstamiausia jo frazė, kuri labai tinka norint atkreipti tokio kaip mes – margos tarptautinės komandos – dėmesį. Mieli kolegos, dabar siūlau kopti čia, sako jis ir rodo į stačią, netvirtą, grėsmingą įkalnę, pilną akmenų nuogriuvų. Mieli kolegos, laikas valgyti! Manau, pietaukime čia, ant kalno, kol nepradėjo pūsti smarkus vėjas ir nekilo dar viena pūga. Mieli kolegos, šiandien mūsų komanda padarė penkis nuostabius atradimus, kaip antai aptiko dviejų rūšių bazalto! Ir šiek tiek mezozojaus eros nuosėdų! Ir ledynų tirpsmo įrodymų! – linksmai giriasi jis, kai vakare susitinka visa mūsų komanda. F. Romanenka yra Maskvos valstybinio universiteto geomorfologas. 

 

Plačiau apie tai skaitykite žurnalo „National Geographic Lietuva” rugpjūčio mėnesio numeryje.

 

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums gali patikti

Uncategorized

Kelionė aplink Baltiją

„Ar aplankėte Graikiją, kai keliavote po Baltijos šalis?“ – pasidomėjo maloni jauna pakeleivė. Mes sėdėjome ekspreso Berlynas–Paryžius kupė, aš pasakojau
Uncategorized

Retas laimikis

Jie nedažnai pastebimi. O nufotografuojami dar rečiau. Braido ruožuočiai šaudo po Ramiojo vandenyno seklumas ir ryja žuvis. Vanduo netoli Kalifornijos
0

Krepšelis

    Prekė Kaina Kiekis Viso
Išvalyti krepšelį

Your cart is empty