Uncategorized

Karališkas žvangesys

Moterų apranga

Seniau kariuomenėje tarnaudavo beveik tik vyrai. Vis dėlto karius į pergalę ant žirgo vedė ir kelios moterys – tiek kilmingos, tiek paprastos. Apie jas žinoma nedaug. Toliau – keletas turimų faktų apie mūšio lauko drąsuoles.

Vienodi šarvai

Kilmingos mūšiuose dalyvavusios moterys minimos vos keliuose istoriniuose šaltiniuose. Jie liudija, kad jos dėvėjo tą patį, kaip ir vyrai. Dažniausiai – rankas, liemenį ir šlaunis dengusius metalinius šarvinius marškinius.

Legendinė išvaizda

Meno kūriniuose su šarvais dažnai vaizduojamos tokios išgalvotos veikėjos kaip romėnų karo deivė Minerva. Pasak legendos, Minervos tėvas Jupiteris prarijo jos besilaukiančią motiną išgirdęs pranašystę, kad užaugęs kūdikis jį nugalės. Iš Jupiterio kūno ištrūkusi Minerva dėvėjo karinę aprangą ir buvo pasiruošusi susikauti su tėvu.

Plačiau skaityk kovo mėnesio numeryje.

 

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums gali patikti

Uncategorized

Kelionė aplink Baltiją

„Ar aplankėte Graikiją, kai keliavote po Baltijos šalis?“ – pasidomėjo maloni jauna pakeleivė. Mes sėdėjome ekspreso Berlynas–Paryžius kupė, aš pasakojau
Uncategorized

Retas laimikis

Jie nedažnai pastebimi. O nufotografuojami dar rečiau. Braido ruožuočiai šaudo po Ramiojo vandenyno seklumas ir ryja žuvis. Vanduo netoli Kalifornijos
0

Krepšelis

    Prekė Kaina Kiekis Viso
Išvalyti krepšelį

Your cart is empty