Uncategorized

Tarša

Jūrinė ūdra atsargiai letenomis atnarplioja ant jos kadaruojantį plastikinį maišelį. Ši ūdra – ne vienintelis į pavojingą akistatą su šiukšlėmis stojęs gyvūnas: nustatyta, kad maždaug pusė visų jūrinių žinduolių yra suėdę plastikinių daiktų ar pakliuvę į jų spąstus.

TRUPUTIS ŠIUKŠLIŲ = DAUG PROBLEMŲ

Plastikas nuo popieriaus ir maisto atliekų skiriasi tuo, kad niekada nesuyra – nesusiskaido į daleles, kurias įsisavintų gamta. Be to, jis dažnai patenka į vandenį, kur išskiria nuodingas medžiagas ir gali būti palaikytas maistu. Žurnalo „Science” atliktas tyrimas rodo, kad kiekvienais metais į vandenynus pakliūva 8,8 mln. tonų plastiko, kuris kelia grėsmę daugiau nei 700 rūšių jūriniams gyvūnams.

Plastikinės šiukšlės – ne vienintelė Žemės taršos problema. Aplinkai kenkia netyčia į jūrą išsiliejusi nafta, į dirvą prasismelkiantys žemės ūkio produktai, tarkim, trąšos ir pesticidai, ir net per didelis triukšmas ar šviesa. (Laivų skleidžiami garsai užgožia banginių šūksnius, o ryški šviesa trikdo paukščius, ką tik išsiritusius jūrų vėžlius ir kitus gyvūnus.)

Plačiau skaitykite liepos mėnesio numeryje.

 

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums gali patikti

Uncategorized

Kelionė aplink Baltiją

„Ar aplankėte Graikiją, kai keliavote po Baltijos šalis?“ – pasidomėjo maloni jauna pakeleivė. Mes sėdėjome ekspreso Berlynas–Paryžius kupė, aš pasakojau
Uncategorized

Retas laimikis

Jie nedažnai pastebimi. O nufotografuojami dar rečiau. Braido ruožuočiai šaudo po Ramiojo vandenyno seklumas ir ryja žuvis. Vanduo netoli Kalifornijos
0

Krepšelis

    Prekė Kaina Kiekis Viso
Išvalyti krepšelį

Your cart is empty