APIE DIDŽIULĮ AKMENĮ SUSIBŪRĘ ŽMONĖS, nulenkę galvas, kapstosi po žemes – jie sodina medetkas. Tai kasmetinis paprotys, paaiškina Mišelė Ledžer (Michelle Leger), priklausanti giminei, kuri susirenka šioje Masačusetso valstijos miesto aikštėje prie akmens sodinti gėlių. Rolstouno riedulys (Rollstone Boulder), sako ji, „yra Fičbergo (Fitchburg) pasididžiavimas. Mes džiaugiamės galėdami jį dar
pagražinti – jis to nusipelnė.“
Žinoma, trijų metrų aukščio riedulys atrodo įspūdingai. Tačiau argi akmenys – net didžiuliai – ko nors nusipelno? Bet kokiu atveju akivaizdu, kad kai kurie iš jų turi atsidavusių gerbėjų. Tokie akmenys kaip Rolstouno riedulys vadinami eratiniais rieduliais. Ir nesuskaičiuojama daugybė jų išbarstyta visoje Žemėje.
Fotografas Fricas Hofmanas pirmą kartą pajuto aistrą eratiniams rieduliams skaitydamas apie ypatingus riedulius, esančius Konektikute aplink jo nuosavą žemę. Ir tada važiuodamas į Masačusetsą jis prašvilpė pro ženklą, rodantį kelią link Plimuto akmens (Plymouth Rock). „Pala! O gal…“ Jis kaipmat apsisuko ir pastatė automobilį prie Plimuto lankytojų centro. „Turiu tik vieną klausimą, – pasakė jis moteriai prie stalo, jau renkančiai jam informacinę medžiagą. – Ar Plimuto akmuo eratinis?“
„Jį čia atritino ledynas, jeigu tai turite galvoje“, – atsakė darbuotoja.