JŪRINĖ ŪDRA
Vandens bangavimas puikiai migdo. Jūrinės ūdros jauniklis plaukioja įsikibęs motinos papilvės. Jūrinės ūdros prisitaikiusios gyventi vandenyje. Jų kailis storiausias pasaulyje ir nepraleidžia vandens, užpakalinės kojos turi plėves, o šnervės ir ausys po vandeniu užsikemša.
BALTASIS LOKYS
Šis žavus baltasis lokiukas užaugęs turbūt virs žiauriu plėšrūnu, prisitaikiusiu gyventi geliančiame šaltyje. Žiemą po dvisluoksniu kailiu baltajį lokį šildo 10 cm storio riebalai. Šie Arkties regiono mėsėdžiai užuodžia ruonį net per 30 km.
PILKASIS VILKAS
Šuniukas ar vilkiukas? Užaugę pilkieji vilkai trauks į medžioklę, bet kol maži, jie mėgsta žaisti. Yra tekę stebėti, kaip vilkiukai svaido vienas kitam savo „žaislus” – kaulus ir gyvūnų kailiukus. Suaugę jie „kalbasi” tarpusavyje kaukdami. Vilkai nestaugia prieš menulį, tiesiog giedrą naktį per pilnatį kaukia dažniau.
AFRIKINIAI DRAMBLIAI
Traukitės jiems iš kelio! Afrikiniai drambliai vos gimę sveria apie 90 kg, o suaugėlių svoris gali siekti daugiau kaip 7 t. Stambiausias sausumos žinduolis taip pat nesiskundžia apetitu: kasdien suėda daugiau kaip 90 kg žolės, vaisių ir lapų.
ŠIMPANZĖ
Afrikos atogrąžų miškuose gyvenančios šimpanzės mėgsta šėlioti, yra padykusios ir nepaprastai sumanios. Jos naudojasi pagaliukais bandydamos iš kelmų iškrapštyti vabzdžius, o malšindamos troškulį kramto lapus ir iš jų, lyg iš kempinių, iščiulpia vandenį.
LIŪTAS
Jauni liūtukai turbūt nekantrauja užaugti. Tada jiems nebereikės laukti, kol suaugę liūtai pasisotins, ir tenkintis grobio likučiais. Suaugėlės liūtės dažniausiai medžioja, o patinai saugo ir gina savo teritoriją.