MĖNESIENOS APŠVIESTŲ DŽIUNGLIŲ PAKRAŠTYJE TUPINTIS JAUNAS JAGUARAS IŠSIRINKO TAKĄ. Į KAIRĘ NUO JO MYLIŲ MYLIAS DRIEKIASI GANYKLOS, KURIOSE GANOSI GRETIMŲ ŪKIŲ GALVIJAI.
DEŠINĖJE KALVOS, APAUGUSIOS TVARKINGOMIS ŽEMŲ IR TANKIŲ KAVAMEDŽIŲ EILĖMIS. NĖ VIENAS IŠ ATVIRŲ PLOTŲ ŠIAM PASALŪNUI NETINKA, JIS LABIAU MĖGSTA DŽIUNGLES, PELKES IR MIŠKUS, KUR GALIMA PASISLĖPTI IR APSTU GROBIO. BET JAGUARAS NEGALI GRĮŽTI Į KOSTA RIKOS DŽIUNGLES, PLYTINČIAS JAM UŽ NUGAROS. TEN MOTINOS TERITORIJA, O JIS PER DIDELIS DALYTIS GROBIU.
IEŠKODAMAS NAUJŲ NAMŲ, JAGUARAS TURI EITI TOLYN. JIS IŠSIRENKA TAKĄ IR TYLIAI LEIDŽIASI Į TAMSĄ.
ŠIAURĖS IR PIETŲ AMERIKOS JAGUARAI YRA DIDŽIAUSI IŠ VISŲ KATINIŲ ŠEIMOS PLĖŠRŪNŲ. KITUOSE ŽEMYNUOSE GYVENANTYS LIŪTAI, TIGRAI IR LEOPARDAI YRA ARTIMI JŲ GIMINAIČIAI. JAGUARŲ
PAPLITIMO TERITORIJA DRIEKIASI NUO MEKSIKOS PIETINĖS DALIES PER VISĄ ARGENTINĄ. TAČIAU PER
PRAĖJUSĮ ŠIMTMETĮ MIŠKŲ DARBAI, GALVIJŲ AUGINIMAS IR MIESTŲ STATYBA SUARDĖ PUSĘ JAGUARŲ
AREALO, IŠSKAIDĖ JĮ ATSKIRAIS PLOTELIAIS, ĮSITERPIANČIAIS Į ŽMOGAUS SUKULTŪRINTAS ŽEMES.
IKI ŠIOL GAMTOSAUGININKAI RŪPINDAVOSI TIK ATSKIRAI IŠSIMĖČIUSIAIS AREALAIS. TAČIAU DABAR BIOLOGAI SUPRATO, KAD JAUNI JAGUARAI, IEŠKODAMI MAISTO IR NAUJŲ TERITORIJŲ, KELIAUJA IŠ VIENOS VIETOS Į KITĄ. JIE GALI NUEITI DAUGIAU KAIP 800 KM SUKULTŪRINTŲ TERITORIJŲ PAKRAŠČIAIS. TAI PAVOJINGA KELIONĖ, KURIOS METU ŠIE PLĖŠRŪNAI LABAI NUTOLSTA NUO DŽIUNGLIŲ PRIEGLOBSČIO.