Uncategorized

Planetos saugotojos

Jaunikliui jūrinį ežį pietums atnešusi jūrinė ūdra neatrodo kuo nors ypatinga, bet iš tiesų šie jūriniai žinduoliai medžiodami tausoja aplinką. Nustebsi sužinojęs, kaip jūrinės ūdros saugo planetą.

TARŠOS MAŽINTOJOS

Floridoje, Monterėjaus įlankoje, kur upė įteka į vandenyną, įkurtame Elkhorno pelkės rezervate jūrinė ūdra stebi dumblinu krantu ropojantį krabą. Ji pradeda šliaužti per purvą ir – capt! – pačiupusi sužiaumoja krabą.

Galbūt sunku patikėti, bet ūdros grobis padeda mažinti taršą upėje. Šioje buveinėje augančios andrais vadinamos jūrinės žolės perkošia į upės žiotis atitekėjusį vandenį ir pašalina iš jo nešvarumus. Jei aplinkui priželia per daug dumblių, andrai žūsta. Krabai ėda jūros šliužus, kurie minta dumbliais.

Jeigu jūrinės ūdros sumedžiotų mažiau krabų, šie suėstų daugiau jūros šliužų, kuriems nebelikus, suvešėtų dumbliai. Tai pakenktų andrams ir padidintų vandens taršą Elkhorno pelkėje ir panašiose jūrų buveinėse.

Plačiau skaityk rugsėjo mėnesio numeryje.

 

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums gali patikti

Uncategorized

Kelionė aplink Baltiją

„Ar aplankėte Graikiją, kai keliavote po Baltijos šalis?“ – pasidomėjo maloni jauna pakeleivė. Mes sėdėjome ekspreso Berlynas–Paryžius kupė, aš pasakojau
Uncategorized

Retas laimikis

Jie nedažnai pastebimi. O nufotografuojami dar rečiau. Braido ruožuočiai šaudo po Ramiojo vandenyno seklumas ir ryja žuvis. Vanduo netoli Kalifornijos
0

Krepšelis

    Prekė Kaina Kiekis Viso
Išvalyti krepšelį

Your cart is empty