Uncategorized

Nemirtingas kūnas

Siuzan Poter (Susan Potter) labai aiškiai ir tiksliai žinojo, kas nutiks jos kūnui po mirties.

Paskutinius 15 metų ji nešiojosi kortelę su užrašu: „Noriu, kad mano kūnas būtų skirtas Matomo žmogaus projekto ar panašiems tikslams. Kad jo nuotraukos būtų skelbiamos internete kaip medicinos studijų priemonė…
Mano mirties atveju… pranešimų gavikliu perspėkite gydytoją dr. Viktorą Spicerį (Victor Spitzer). Palaikus jis turi gauti per 4 valandas.”

S. Poter žinojo viską, nes dar likus 10 metų iki mirties lankėsi kambaryje, į kurį bus atgabenti jos palaikai, matė mašiną, kuri kaskart atpjaus popieriaus plonumo audinių sluoksnį nuotraukoms, ir klausėsi Kolorado
universiteto Anšuco medicinos miestelyje įsikūrusio Žmogaus modeliavimo centro direktoriaus V. Spicerio paaiškinimų. Šis nesisiūlė parodyti jai kambario, S. Poter pati to pareikalavo.

Ji pareiškė norinti pamatyti mėsos šaldymo kamerą – kambarį NG 004 Kolorado universiteto Medicinos mokykloje – buvusioje Fitsimonso (Fitzsimons) armijos ligoninėje netoli Denverio. „Savo palaikus atiduosiu tik viską detaliai sužinojusi.”

„Ši istorija – apie mirtį, – sakė V. Spiceris, kai 2004 m. kovą pirmą kartą susitikome pasikalbėti apie jo bendradarbiavimą su S. Poter. – Tik šįkart – apie būsimą mirtį.” Iš tiesų tai pasakojimas apie dviejų gyvų žmonių santykius: mokslininko, siekiančio sukurti šiuolaikišką XXI a. „Grėjaus anatomijos” versiją, ir moters, pasisiūliusios dalyvauti projekte, kuris bus įgyvendintas po jos mirties. Galima sakyti, paskutinius 15 metų S. Poter gyveno dėl V. Spicerio.

87 metų S. Poter mirė nuo plaučių uždegimo 2015 m. vasario 16 d. 5 val. 15 min. Jos kūną paėmė iš Denverio slaugos ligoninės, į kurią buvo atsigulusi prieš savaitę. 1,55 m ūgio nuo galvos iki kojų, 25 cm aukščio nuo
pakaušio iki nosies galiuko ir 48 cm pločio nuo vienos alkūnės iki kitos palaikai įdėti į šaldytuvą ir užšaldyti -26 °C temperatūroje.

Maždaug po dvejų metų V. Spiceris su padėjėju dvirankiu pjūklu supjaustė suledėjusį kūną į keturias dalis – atliko pirmąjį ilgus metus truksiančio proceso žingsnį.

Plačiau skaitykite sausio mėnesio numeryje.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums gali patikti

Uncategorized

Kelionė aplink Baltiją

„Ar aplankėte Graikiją, kai keliavote po Baltijos šalis?“ – pasidomėjo maloni jauna pakeleivė. Mes sėdėjome ekspreso Berlynas–Paryžius kupė, aš pasakojau
Uncategorized

Retas laimikis

Jie nedažnai pastebimi. O nufotografuojami dar rečiau. Braido ruožuočiai šaudo po Ramiojo vandenyno seklumas ir ryja žuvis. Vanduo netoli Kalifornijos
0

Krepšelis

    Prekė Kaina Kiekis Viso
Išvalyti krepšelį

Your cart is empty