Naujausios istorijos

ŽMOGUS MIŠKE TIK SVEČIAS: kaip elgtis, kad netrikdytume jo gyventojų ramybės?

Lietuvos miškai

National Geographic Kids projektas: „Aš atsakingas už savo planetą

Nori sveikai ir įdomiai praleisti laiką su draugais ar šeima ir išsiruošei į mišką? Čia kiekvieną kartą patirsi malonių įspūdžių, tik dairykis ir įsiklausyki – miškas pilnas gyvybės! Čia karaliauja žvėreliai, paukšteliai, įvairūs vabalai ir kiti gyviai. Miškas – jų namai, o žmogus miške – tik svečias. Tad leiskime gyvūnams gyventi savo gyvenimą, netriukšmaukime ir negąsdinkime jų. Miške elkimės taip, kaip norėtume, kad svečiai elgtųsi mūsų namuose.

Saugok gamtą, gyvūnus ir save! Tai tau puikiai pavyks, jeigu atvykęs į svečius pas miško gyventojus žinosi šiuos naudingus Valstybinių miškų urėdijos miškininkų patarimus.

Briedis
  1. Sutikus miško žvėrį, svarbu laikytis atstumo – žvėries nelieskime, neglostykime ir nemaitinkime iš rankų.
  2. Neimkime žvėries į rankas. Laukiniai žvėrys paprastai neprisileidžia žmogaus, todėl, jeigu gyvūnas leidžiasi būti pasiekiamas, gali būti, jog jis yra sergantis arba sužeistas. Nuo tokio žvėries pagarbiai atsitrauk.
  3. Negąsdinkime – nedarykime staigių judesių, neskleiskime garsų, siekdami žvėrį išgąsdinti. Išsigandęs gyvūnas gali būti neprognozuojamas – bėgti nenuspėjama kryptimi, šokti, spirti.
  4. Įbaugintas žvėris – pavojingas. Įbaugintas ar uždaroje teritorijoje į kampą įspeistas žvėris gali būti pavojingas. Pavojinga ir patelė, vedžiojanti jauniklį – ji gali bėgti jūsų link, spirti ar parversti, įkąsti.
  5. Miške draudžiama gaudyti, naikinti miško gyvūnus, taip pat – ir augalus, medžius, miško paklotę.
  6. Draudžiama rinkti paukščių kiaušinius – miške jaunikliai netruks prasikalti ir džiugins mus savo giesmėmis.
  7. Negalima ardyti gyvūnų būstų – olų, drevių, lizdų, skruzdėlynų, inkilų. Apžiūrėję ir patyrinėję juos per atstumą, palikime tiems, kam jie gyvybiškai svarbūs.
  8. Jeigu lankaisi aukštapelkėje ir sausesniuose miškuose, juose gali išvysti angį – vienintelę Lietuvoje nuodingą gyvatę. Ja pasigrožėjus iš toli, atsargiai apeik arba atsitrauk.
  9. Jeigu turi augintinį ir su juo lankaisi miške, šuo turi būti vedamas už pavadėlio, o kai kurioms veislėms reikia uždėti ir antsnukį.
  10. Ramiai būdamas miške pailsėsi, o triukšmaudamas trikdysi paslaptingą ir žavų laukinių gyvūnų pasaulį.  
Pelėdžiukai
Angis
stirnos

NUOTRAUKŲ AUTORIAI: GIEDRĖ BARAUSKIENĖ, KĘSTUTIS JARMALAVIČIUS, BRONISLOVAS AMBROZAS, ARŪNAS SOLOVJOVAS, RIMANTAS NALIVAIKA.  

Specialus National Geographic Kids projektas: „Aš atsakingas už savo planetą“. Projektui įgyvendinti skirta 6500 Eur. Projektą iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas.

Specialus National Geographic Kids projektas: „Aš atsakingas už savo planetą“. Projektui įgyvendinti skirta 6500 Eur. Projektą iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums gali patikti

Naujausios istorijos

Lytėjimo galia

Autorė Cynthia Gorney Fotografė Lynn Johnson „Lytėjimas– vienas esminių socialinės sąveikos aspektų, o socialinė sąveika – vienas esminių žmogaus poreikių.
Aji Styawan/National Geographic
Naujausios istorijos

Sparčiai skęstanti sala

Timbulsloko (Timbulsloko) kaime, maždaug už 400 km į rytus nuo Indonezijos sostinės Džakartos (Jakarta), kapinės jau buvo po vandeniu. Pažvelgus
0

Krepšelis

    Prekė Kaina Kiekis Viso
Išvalyti krepšelį

Your cart is empty