Uncategorized

Į nežinią

    Duglasas Mousonas (Douglas Mawson) išgirdo už nugaros tyliai inkščiantį šunį. Pagalvojo, kad veikiausiai šiaip kuris iš šešių haskių, traukiančių užpakalines roges. Bet paskui Ksavjė Mercas (Xavier Mertz), visą rytą žvalgęs priekyje su slidėmis, sustojo ir apsigręžęs ėmė šliuožti atgal savo vėžėmis. D. Mousonas jo akyse išvydo baimę. Grįžtelėjo pažiūrėti. Tolybėn tęsėsi blanki sniego ir ledo plynaukštė, paženklinta vien D. Mousono paliktų rogių vėžių. Kur kitos rogės?
    D. Mousonas puolė pėsčias atgal rogių šliūžėmis. Staiga priklampojo sniege atsivėrusią 3,5 m skersmens kiaurymę. Kitapus jos ligi pat krašto ėjo dviejų rogių vėžės. Šiapus tęsėsi tik vienų.
   1912 m. gruodžio 14 d. trisdešimtmetis patyręs tyrinėtojas D. Mousonas vadovavo Australazijos antarktinei ekspedicijai (AAE), 31 vyro komandai, vykdančiai iki tol ambicingiausią pietinio žemyno tyrinėjimą. Tegul R. Skotas (R. Scott) su R. Amundsenu (R. Amundsen) lenktyniauja, kuris pirmas pasieks Pietų ašigalį, o D. Mousonas nusprendė surinkti kiek įmanoma daugiau mokslinių duomenų – geologijos, meteorologijos, magnetizmo, biologijos, atmosferos mokslo ir glaciologijos srityse, – gautų poliarinėje kelionėje tyrinėjant apie 3000 km ilgio atkarpą Antarktidoje, kuri buvo terra incognita.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums gali patikti

Uncategorized

Kelionė aplink Baltiją

„Ar aplankėte Graikiją, kai keliavote po Baltijos šalis?“ – pasidomėjo maloni jauna pakeleivė. Mes sėdėjome ekspreso Berlynas–Paryžius kupė, aš pasakojau
Uncategorized

Retas laimikis

Jie nedažnai pastebimi. O nufotografuojami dar rečiau. Braido ruožuočiai šaudo po Ramiojo vandenyno seklumas ir ryja žuvis. Vanduo netoli Kalifornijos
0

Krepšelis

    Prekė Kaina Kiekis Viso
Išvalyti krepšelį

Your cart is empty